• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ÖKAMDER

Hoş geldiniz!

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ KUTLAMA MESAJI
YENİ KURULAN CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ,  ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA  DERNEĞİ OLARAK EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLAR, ÜLKEMİZE,  MİLLETİMİZE YAPACAKLARI HİZMETLERİNDE BAŞARILAR DİLERİZ.


YENİ KURULAN CUMHURİYET HÜKÜMET SİSTEMİNDE GENÇLİK VE SPOR BAKANI OLARAK ATANAN ESKİ ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİMİZDEN SAYIN MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU'NU KUTLAR, ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret234943

Mustafa BAYRAK

Mustafa BAYRAK
mustabayrak@hotmail.com
ZEYTİN DALI HAREKATI - AFRİN
21/02/2018

      Suriye'nin kuzeyinde ülkemizin güven ve istikrarını sağlamak, dost ve kardeş bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak amacıyla PKK-KCK-PYD ve DEAŞ mensuplarına karşı 20 Ocak 2018 de Zeytin Dalı Harekatı başlatılmıştır. Bu harekat uluslararası hukuktan kaynaklanmaktadır. Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanmasına katkıda bulunmaktadır. Türkiye'nin kendi bekasını ilgilendiren bu terör yapılanmasını bertaraf etme en doğal hakkıdır. Bu bölgeye huzur gelmediği sürece orada yaşayan siviller göçe zorlanarak yurtlarından edileceklerdir. Bu meyanda, şuanda Ülkemizde 3.5 milyon Suriyeli mülteci bulunmaktadır. Teröristler kadın ve çocukları canlı kalkan olarak kullanmaktadırlar. Bölgesel barış ve huzura hizmet eden Türk ordusu sivillerin zarar görmesinin önüne geçmiştir. Sınırlarımızı korumak, egemenlik haklarımızın meşru ve hukuki ölçülerde muhafaza ve müdafaa etmektedir. Teröristler hemen hemen her gün Kilis ve Hatay il ve ilçelerine roket saldırılarında bulunmaktadırlar. Can ve mal güvenliğini sağlamak için Devletimiz-ordumuz elinden geleni yapmaktadır. Kahraman ordumuz bu saldırılara misliyle cevap vermektedir.

     Bu operasyonlarda kahraman askerlerimiz, dünyada hiçbir orduya nasip olmayacak bir başarı elde etmektedirler.

     Bir şehit babası, diğer Şehit Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre DOĞAN'ın babasına şöyle söylemektedir. "Allah ordumuza, devletimize güç versin. Allah kahraman ordumuzu karada, havada muzaffer etsin. Anasız olur, babasız olur, evlatsız da oluyormuş ama vatansız olmaz"diye söylerken Şehit Uzman Çavuş Yunus Emre DOĞAN'ın babası da "oğlumun görevini ben tamamlayacağım" demektedir. Bu şuur ve vatan sevgisine sahip Yüce Türk Milletini hiçbir güç yıkamaz. Bu kutsal dava için, teröristlerin kökü kazınıncaya kadar azim ve kararlılık içinde devam edecektir.

     Zeytin Dalı Operasyonlarında ve vatanın savunulmasında bugüne kadar şehit olan askerlerimize ve güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine Yüce Allah'tan sabır ve metanet temenni eder, gazilerimize acil şifalar dileriz. Türk Devleti ve ordusu güçlüdür. Allah kahraman ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

 

Bir ve bütün olduğumuz sürece, bu necip millet sonsuza kadar yaşayacaktır. 
İstiklal Marşımızın yazarı Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un söylediği gibi;

 

Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.
Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz;
Düşer mi tek taşı sandın harim-i namusun,
Meğer ki harbe giden son nefer şehid olsun.
Şu karşımızdaki mahşer kudursa, çıldırsa,
Denizler ordu, bulutlar donanma yağdırsa,
Bu altımızdaki yerden bütün yanardağlar
Taşıp da kaplasa âfakı bir kızıl sarsa,
Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;
Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!

 1218 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ZEYTİN DALI HAREKATI - AFRİN - 28/01/2015
Başkanımız
Protokol Kuralları
Dergimiz
Resmi Gazete
Web Mail