• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ÖKAMDER

Hoş geldiniz!

Hava Durumu
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret312095

Ziyaretçi Defteri


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

mustafa (25/03/2021 09:54)
Konu : Asfalt parası ödemesi
Mesaj : Başkanım, 2015 yılında ödeme yaptığımız asfalt vergilerinin iade edileceğine dair basında yer alan haberler ve sizin beyanınıza istinaden, sizden önceki Başkanlığın almış olduğu haklarımız olan yaptığımız ödemelerin geri dönüşünü siz değerli ve sözüne güvenilir Başkanımızdan istiyoruz.
Salih (19/02/2019 11:44)
Konu : KADRO durumu
Mesaj : Belediyede Özel Kalem Müdürü iken şuan görevlendirme ile Valilikte görev yapıyorum. Kadrom belediyede ve Özel Kalem Müdürü olarak duruyor. Seçimden sonra belediye el değiştirince benim kadro durumu ne olur? Özel Kalem Müdürü olarak kalır mı? yoksa kadromu değiştirebilirler mi?
ETHEM ÇELİK (31/05/2018 16:32)
Konu : EK GÖSTERGE
Mesaj : mesai mefhumu gözetmeksizin bu görevleri yapan ve yapmakta olan Siz değerli arkadaşların özlük haklarında iyileştirme yapılabilmesi için,derneğin Ercan ÜNSAL arkadaşımızın görüşlerini değerlendireceğini umuyor ve istiyorum.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.SELAMLAR
RAMAZAN DAĞ (31/05/2018 14:36)
Konu : MÜŞAVİRLER VE ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ EK GÖSTERGE
Mesaj : Ercan Ünsal Beye ilgisinden ve açıklamalarından dolayı öncelikle teşekkür ederim. Halen görev yapan arkadaşlar emekli olduklarında maaşlarında büyük oranda düşüş olacağından dolayı mağduriyet yaşayacaklardır. Burada sadece çalışanları değil bu görevi yerine getiren emekli olmuş Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirleri Özel Kalem Müdürleri de yararlanacaktır. 2016 ocak ayında Ercan bey bu konuyu detaylı olarak gündeme getirmiş ancak bir çalışma yapıldığına ilişkin ÖKAMDER sayfasında her hangi bir bilgi göremedim. Dernek olarak gereken hassasiyeti göstereceğinizi umarak çalışmalarınızda başarılar dilerim.
ERCAN ÜNSAL (31/05/2018 10:36)
Konu : Maaş
Mesaj : BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA GÖREV YAPAN
MÜŞAVİRLER VE ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ


Bu görevleri mesai mefhumu gözetmeksizin ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yapan ve yapmakta olan Siz değerli arkadaşların özlük haklarında iyileştirme yapılabilmesi için,derneğin bu konuya duyarlı olması gerekmektedir. Son günlerde gündeme gelen bazı kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesine ilişkin çalışma kapsamında bu konununda gündeme alınması için arkadaşların duyarlılıklarını ve desteklerini bekliyoruz.
Sizlerin de katkıda bulunacağınız düşüncesiyle, çalışmakta olduğunuz makama bu talebin iletilmesi konusunda gerekli ilgiyi göstereceğinizi umut ediyoruz.
Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirlerinin ek göstergeleri 3600,Özel Kalem Müdürlerinin 3000 olup, makam tazminatları yoktur. Bu mağduriyetin giderilmesi için , makam tazminatları olmayan Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirleri ile Özel Kalem Müdürlerinin 5300 ek gösterge artı 16.000 makam tazminatından yararlanarak maaş almalarının sağlanması yada emeklilik halinde bu hakkın verilmesi artık bir zorunluluktur.Bunun gerçekleşmesi halinde bu görevlerden emekli olanların alacakları emekli maaşlarında düşüş daha az olacaktır.
Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım.

Ercan ÜNSAL
Adalet Bakanlığı
ahmet kuşçu (03/04/2018 17:43)
Konu : ek göstergeler
Mesaj : Ek göstergeler ile ilgili olarak geniş açıklamalar yapan Ercan ÜNSAL beye teşekkür ediyorum. İçerisinden 3 tane milletvekili hem de yönetim kurulumuzda görev almış arkadaşlarımızı çıkarmış olmamıza rağmen bu özlük hakkımız takip edilip halen düzeltilemiyorsak bu derneği kapatalım arkadaşlar. Kendisine hayrı olmayanın kimseye hayrı olmaz. Yönetim Kurulumuz güzel ziyaretlerde bulunuyor ama lobi yapamıyor demek ki. Saygılarımla.
Fatıma baki (19/03/2018 13:37)
Konu : Görüşme talebi
Mesaj : Bekir bozdağ ile bir hemsehrisi olarak görüşmek istiyorum..bu nasil mumkun olur bilgilendirirseniz sevinirim bil hassa annem çok istiyor
Mahmut Özkan (11/10/2017 12:55)
Konu : İşsiz tarım danışmanı
Mesaj : Ben ziraat yüksek mühendisiyim. Uzman tarım danışmanı belgem var. Tarım danışmanı olarak çalışırken çıkarılan yönetmelik ve tebliğler sonucu işsiz kaldım. Şuan iş bulamıyorum mesleğimi yapmak istiyorum zor durumdayım.
yusuf (07/08/2017 16:26)
Konu : ziyaret
Mesaj : Başbakan Yardımcımız Bekir BOZDAĞ ziyaret
Uğur İslam (23/04/2017 13:49)
Konu : Yetiştirme Yurdunda büyüyen evladınızdan sizlere mesaj
Mesaj : Mezuniyet: Önlisans: Hukuk Bölümü Adalet programı ve Lisans: Uluslarası İlişkiler

Devam eden okul: Yüksek Lisans ve Önlisans( İş Sağlığı ve Güvenliği )
Yabancı Dİl : A2 İngilizce
Sertifikalar : Bilgisayar İşletmenlik ve Programcılık
Medeni Hali : Bekar
Memuriyet Süresi:8 Yıl . Yardımcı Hizmetler Sınıfı -Teknisyen Yardımcısı kadrosu (Devlet Memurları Kanunu 36.Madde)
Yaş:28

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI CEMALETTİN ABİ YE DURUMU ANLATMAM SONUCU TELEFON NUMARASI VERDİ, MÜDÜRLER YERİNDE OLMADIĞI İÇİN MAİL ATMAM İSTENDİĞİ İÇİN MAİL ATMAKTAYIM..


SEVGİLİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA ANNEMİZ
BAKANLIĞIMIZIN ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ DEĞERLİ BÜRO ÇALIŞANLARI VE HERKESE ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN( BİR ÇOK FOTOĞRAF EK OLARAK GÖNDERDİM)

https://yadi.sk/d/l57k0mn83HE5X9 fotoğrafların link

KISACA YETİŞTİRME YURDUNDA 16 YIL KALDIKTAN SONRA EMNİYET TEŞKİLATINDA MEMUR OLARAK İŞE BAŞLASAMDA KİŞİLERİN ÖZEL İŞLERİNE KOŞTURMAKTAN DEVLETİMİZE FAYDAMIZ DOKUNMADI, DEVLETİME ZARARIM VARDIR

EMNİYET TEŞKİLATINDA HİZMETLİ, TAŞERON VE DENETİMLİ SERBESTLİK OLMASINA RAĞMEN 8 YILDIR ÇAY TAŞIRIM, BULAŞIK YIKARIM, TUVALET TEMİZLERİM, BARİYER TAŞIRIM, GİTMEZSEM SORUŞTURMA AÇARLAR Kİ AÇILDI DA.. AMİRLERİN MÜDÜRLERİN ÖZEL İŞLERİNE KOŞARIM. ODALARINDA SİGARA İÇER KÜL TABLASINI TEMİZLERİM , İZ KALINCA UYARI ÜSTÜNE UYARI ALIRIM.

MÜDÜRÜN MİSAFİRİ GELİR KAHVENİN KÖPÜĞÜ OLMADIĞI İÇİN AZAR İŞİTİRİM. AĞLARIM.. SONRA SORUNLU DİYE PSİKOLOĞA GÖNDERİLİRİM..
AMA ALLAHIM ŞAHİTTİR 8 YILDA BİR KEZ BİLE LİYAKATA LAYIK GÖRÜLMEDİK, EMNİYET TEŞKİLATINDA 13 YILDIR GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇILMIŞ DEĞİLDİR.. FETÖ HAKKIMIZI YEDİ.. CİMERE YAZDIK HAKKIMIZDA SORUŞTURMA AÇTILAR, FETÖ DEN ZATEN MAĞDURUZ YURTTAYKEN BİLE MALATYA ERKEK YETİŞTİRME YURDU MÜDÜRÜNÜN EZİYETLERİNE MARUZ KALDIK O KİŞİ FETÖDEN TUTUKLANDI İSMİ CEVDET TATAR DI..

O KADAR VE AĞIR ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞTIĞIMI BİR BEN BİR ALLAH BİLİR..
GEZİ OLAYLARINDAN BURSADAN KALKIP YENİKAPI MİTİNGİNE GİDEN DEVLETİMİZE SA
Rabia (21/04/2017 21:01)
Konu : İşitme engelli yegenim
Mesaj : Hocam zorda kalmasam inanin yazmazdim ama 24 yasindaki uegenim cok madur anme babasi agir hasta durmlari yok denecek kadar heryerden is bakiyorum teyzesiyim ne olur hic olmazsa is konusunda yarfomci olun aklima soz geldiniz insallah hayirli haberleriniz gelir teşekkür ederim
Selcen Tüysüz (02/03/2017 15:59)
Konu : Aktiviteler
Mesaj : Sayın Yetkili,

Kısa bir dönemdir Dokuz Eylül Ünv. Fen Fakültesi'nde Özel Kalemlik yapmaktayım. Gerek büro çalışanlarının gerekse daha önce bu görevi yapmış kişilerin bu konumun arz ettiği önem ve gizliliğin bilincinde olmadıklarını fark ederek, bunu yansıtacak ve tanıtacak kişinin bu konumda bulunan kişi olduğunu anlamış bulunmaktayım. Bu doğrultuda bu görevi belli standartlar çerçevesinde farkındalıkla yapmak ve kendimi geliştirmek istiyorum. Bu doğrultuda mesajıma hassasiyet göstereceğinizi ve yönlendirebileceğinizi umuyorum.
Saygılarımla
ibrahim öztürk (18/02/2017 19:26)
Konu : kulevinç
Mesaj : Sayın başkan inçekde kulevinç operatoru olarak çalışıyorum özel bir durum için görüşmek istiyorum
Rabia (19/08/2016 13:28)
Konu : Rica
Mesaj : Sayın Adalet Bakanım ALLAH RIZASI İÇİN yardım edin istismar suçları yaşlara göre ayırt edilmeli size rica ediyorum lütfen yardım edin dayanacak gücümüz kalmadı artık
Rabia (19/08/2016 13:20)
Konu : İstek
Mesaj : Sayın özel kalem müdürlüğü sizden ricam anayasanın istismar suçlarına giren maddelerin yaşlara göre ayırt edilmesi.Benim oğlum 12.5 yaşında ve madde 103 den 3 sene 4 ay ceza aldı.Daha cinsel istismar kelimesinin bile ne anlama gelmeden bu cezayı almasını öngörüldü.ALLAH RIZASI İÇİN yardım edin nolur bu çocukların gelecekleri karartılmasın onlarda ikinci bir şansı hak ediyorlar onlar bu vatana asker olacaklar küçük iftiralar yüzünden başladı öne eğik gezmesinler.Sayın Adalet Bakanımızın sesmizi DUYUN sizlere yalvarıyorum benim gibi binlerce gözü yaşlı anneler var bizleri de güldürün nolur rabbim yâr ve yardımcımız olsun hayırlı cumalar .
Uğur (09/06/2016 11:49)
Konu : Harika
Mesaj : Siteyi ilk ziyaret edenlerdenim Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sekreteryasında görevdeyim. Güzel bir sayfa ve çalışma olmuş. Emeği geçenlerin eline sağlık.
Ercan Ünsal (12/01/2016 11:13)
Konu : Bakanlık Müşavirleri
Mesaj : DİKKAT
Saygıdeğer Arkadaşlar;
Halen Özel Kalem Müdürlerinin ek göstergesi 3000
Bakanlık Müşavirlerinin ise ek göstergesi 3600'dür.
Bir çok Bakanlık Müşaviri ise Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmaktadır.2012 yılında yapılan düzenleme ile Müşavirlerin maaşları ikiye katlanmıştır.Ancak 06.01.2016 tarihinde Anayasa Mahkemesinin verdiği kararla (bu kararı görmek için 06.01.2016 taihli resmi gazeteye bakılabilir.)müşavirlerin maaşları yeni bir düzenleme yapılmaz ise 06.09.2016 tarihinde eski duruma gelecektir.Yeni yapılacak düzenlemenin içerisine Özel Kalem Müdürleride dahil edilebilir.3600 ek gösterge 1600 makam tazminatı yada 5300 ek gösterge 1600 makam tazminatı şeklinde yapılması halinde emekliye ayrılanların mağduriyeti de ortadan kalkar.Şayet şu an olduğu gibi makam tazminatı olmaz ise hiçbir şey değişmez.Buna ilişkin bilgi notu ve kanun teklifi tarafımca hazırlanmıştır.Talep eden arkadaşlara
Mail ile gönderebilirim.
Çalışmalarınızda başarılar diler,saygılar sunarım.
ERCAN ÜNSAL Adalet Bakanlığı (08/01/2016 13:31)
Konu : Müşavirler
Mesaj : BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA GÖREV YAPAN
MÜŞAVİRLERYukarıda sayılan görevleri mesai mefhumu gözetmeksizin ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yapan ve yapmakta olan Siz değerli arkadaşların özlük haklarında iyileştirme yapılabilmesi için bilgi notu hazırlanmıştır. Sizlerinde bu çalışmaya katkıda bulunacağınız düşüncesiyle, çalışmakta olduğunuz makama bu talebin iletilmesi konusunda gerekli duyarlılığı göstereceğinizi umut ediyoruz.
Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirlerinin ek göstergeleri 3600 olup, makam tazminatları yoktur. Bu mağduriyetin giderilmesi için , makam tazminatları olmayan Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirlerinin 5300 ek gösterge artı 16.000 makam tazminatından yararlanarak maaş almalarının sağlanması artık bir zorunluluktur.Bunun gerçekleşmesi halinde bu görevlerden emekli olanların alacakları emekli maaşları 3 de 1 oranında düşerken bu mağduriyet azda olsa giderilecektir.
Tüm arkadaşlardan bu konunun gündeme alınması için desteklerini bekliyoruz.
Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarız.Ercan ÜNSAL
Adalet Bakanlığı
Tel:5731848
05077216363

ERCAN ÜNSAL Adalet Bakanlığı (08/01/2016 12:31)
Konu : Müşavirlerin maaşları hk.
Mesaj : Emek T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU TEMMUZ 2015 EK- GÖSTERGE 3600 (30 YIL ÇALIŞMA SÜRESİ İLE MÜŞAVİR OLARAK EMEKLİ OLAN ) Makam+Temsil+Görev Tazminat Göstergesi (O) İKEN HALEN MEVCUT DURUMA ylık Bilgileri
Aylık Hesaplama Parametreleri
Özel Hizmet Göstergesi : 9500 Aylık Katsayısı : 83084 Taban Aylık Katsayısı : 1300540
Aylık ve İkramiye Miktarları
Özel Hizmet Aylığı : 915.59 Kıdem Aylığı : 33.23 Aylık İkramiye : 47,046.32
Temel Aylık : 338.98 Makam Aylığı : 0.00 Taban İkramiye : 39,016.20
Taban Aylığı : 1,040.43 Kadrosuzluk Aylığı : 0.00 Kıdem İkramiye : 1,246.26
Ek Aylık : 93.13 Bağlanan Aylık : 2,328.23 Toplam İkramiye : 87,308.78
Ödenecek Aylık : 2,328.23
Toplam(Ödenecek Aylık+Ek Aylık) : 2,421.36


ERCAN ÜNSAL Adalet Bakanlığı (08/01/2016 12:30)
Konu : Müşavirlerin maaşları hk.
Mesaj : BİLGİ NOTU

3056 sayılı Başbakanlık Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında ki Kanunun 23.maddesine göre,Başbakanlık ve Devlet Bakanlıklarında seksen beş Başbakanlık Müşavirinin görevlendirilebileceği belirtilmiştir.3046 sayılı Bakanlıkların Kuruluş ve Görev Esasları Hakkındaki Kanunun 27. maddesine göre ise Bakanlıklarda sayıları otuzu geçmeyecek Bakanlık Müşavirinin görevlendirilebileceği yer almaktadır.
Başbakanlık da seksen beş, Bakanlıklarda ise üç yüz elli beş olmak üzere toplam dört yüz kırk müşavir kadrosu bulunmaktadır. Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirlerinin ek göstergeleri ise 3.600 olup makam tazminatları yoktur. Başbakan Müşavirleri ise 5.300 ek gösterge artı 16.000 makam tazminatından maaş almaktadırlar.

Başbakanlık ve Bakanlık Müş. Ek göstergesi : 3.600 Makam Tazminatı: 0
Başbakan Müşaviri Ek göstergesi :5.300 Makam Tazminatı:16.000
İl Müdürü Ek göstergesi :3.600 Makam Tazminatı:12.000

Tüm bu verilerin incelenmesinden anlaşılacağı üzere,Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirlerinin mağduriyeti açıkça görülmektedir.Makama en yakın çalışan, mesai mefhumu gözetmeksizin ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan görevlerini yapan bu kadroda çalışanların sayısı az olup, çoğu kadro da boş bulunmaktadır. Sayı az olduğu için bütçeye ek yük de getirmemektedir.

Emekli olmaları halinde 3 de 1 oranında maaş bağlanacak olan ilgililerin bu mağduriyetlerinin giderilmesi için, Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirlerininde 5.300 ek gösterge artı 16.000 makam tazminatından maaş almalarının sağlanması hususunda gereği takdir ve tasviplerine saygıyla arz olunur.Ercan ÜNSAL
Adalet Bakanlığı
Tel:5731848
05077216363BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA GÖREV YAPAN
MÜŞAVİRLERYukarıda sayılan görevleri mesai mefhumu gözetmeksizin ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yapan ve yapmakta olan Siz değerli arkadaşların özlük hakla
 1 
Başkanımız
Protokol Kuralları
Dergimiz
Resmi Gazete
Web Mail