• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ÖKAMDER

Hoş geldiniz!

Hava Durumu
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret431852

Yönetim Kurulu

 

ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 


YÖNETİM KURULU

ÜNAL KAYA-YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1957 yılında Manisa Gördes’te doğdu. 1987 yılında Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu. 1984 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez birimlerinde, 1985 yılı sonu itibariyle de özel kalemde yer almaya başladı. 1987 yılında şef oldu. 1993 yılında Eğitim Uzmanı, 1994 yılında da APK Uzmanı oldu. 2003-2010 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevini yaptı. Halen Tarım ve Orman Bakanlğında Dairesi Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

  

MUSTAFA AYDINALP- BAŞKAN VEKİLİ

1 Haziran 1953 yılı Bolu doğumlu olan Aydınalp, 1974 yılında Zonguldak Erkek Sanat Enstitüsünden mezun oldu. İlk kez 1977 yılında Tarım Bakanlığı Müsteşarlığı’nda özel kalem müdürü olarak göreve başladı. Daha sonra 2008 yılına kadar 12 bakan ile özel kalem müdürü olarak çalıştı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
 MUSTAFA BAYRAK-GENEL SEKRETER

1968’de Erzurum’da doğdu. A.Ü., İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra 1990’da Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’nda memur olarak göreve başladı. 1996 yılında Pamukkale Üni. Müh. Fak.’nde göreve başladı. 1999’da Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Bakan müşavirliği kadrosunda olup vekaleten Özel Kalem Müdürlüğü görevini 3.5 yıl süreyle yaptı. Halen Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında uzman olarak görevine devam etmektedir.

 

MUSTAFA TARLACI- STRATEJİ BAŞKANI

  

MUSTAFA ORHAN- İDARİ İŞLER BAŞKANI

1962yılında Haymana’da doğdu. 1986 yılında memuriyet hayatına başladı. Çeşitli   Sivil Toplum örgütlerinin yönetiminde bulundu. 1999 – 2005 yılları arasında Mamak Zabıta Müdürlüğü, 2006-2009 yılları arasında Özel Kalem Müdürlüğü ve 2009 yılından itibaren Mamak Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

MERYEM CANSU- EĞİTİM VE KÜLTÜREL
                          FAALİYETLER BAŞKANI

1970 yılında İzmir-Karşıyaka’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İzmir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Memuriyet hayatına 1989 yılında Emniyet Teşkilatında başladı. Uzun yıllar Valilik Özel Kalem Müdürlüklerinde görev yaptıktan sonra 2008 yılında asaleten Valilik Özel Kalem Müdürlüğüne atandı. 2012 yılında Ankara Üniversitesi Rektörlüğünde göreve başladı. Ankara Üniversitesi Rektörlük Özel Kalem Müdürü olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra, Ankara Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanmış olup halen bu görevini yürütmektedir. Bir çocuk annesidir.


FATMA AKTAŞ- KOODİNASYON BAŞKANI
 
1961 Trabzon Çaykara doğumludur.  Halen Sağlık Bakanlığında yöneticilik yapmaktadır.

FAHRİ BALCI- YEREL YÖNETİMLERLE İLİŞKİLER BAŞKANI

1960 Ankara doğumludur. 1988 Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu olup, 1981 Yılında DİB Çankaya Müftülüğünde göreve başlamıştır. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne naklen atandıktan bir yıl sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı Tunceli İl Müdürlüğü görevini, 20.ve 21 Dönem Hatay Milletvekillerinin Danışmanlığını, 2002 Yılından itibaren Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. 60.Hükümet Döneminde KİK Müşavir olarak atanmıştır. Halen KİK Müşaviri olup, Adalet Bakanlığı Bakan Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Evli 3 Çocuk Babasıdır.

UĞUR YALÇIN -BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANI

1969’da Kastamonu’da doğdu. HÜ. Psik. Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı İstanbul Metin Sabancı Spastik Çocuklar Reh. Merk.’nde psikolog olarak çalıştı. 1997-1998 yıllarında İçişleri Bakanlığı’nda Bakan Danışmanlığı, 1998-2002 yıllarında TBMM Milletvekili Danışmanlığı, 2002-2007 arasında ÇSGB ÖKM ve 2007-2010 yıllarında Başbakanlık Devlet Bakanlığı’nda Bakan Danışmanlığı görevini üstlendi. 2010 yılından itibaren Tütün ve Alkol Piyasası Düz. Kurumu’nda Başkanlık Müşavirliği görevini devam ettiriyor.

 NECATİ ÖZDOĞAN - YÖNETİM VE ORGANİZYON BAŞKANI                                                                                     
OSMAN PEKSARI-MALİ İŞLER BAŞKANI

DENETİM KURULU

İSMAİL KALYONCU- DENETİM KURULU BAŞKANI

1954’da Trabzon’da doğdu. 1976’da Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı'na girdi. Aynı yıl ÖKM görevine atandı.1980-1983 yılları arasında Başbakan Yardımcılığında ÖKM görevinde bulundu. 1983’de DPT Müsteşarlığına ÖKM olarak atandı. 1991’de Ulaş. Bak. ÖKM görevine atandı. 1993-1998 yılları arasında MGK Genel Sekreterliği’nde İletişim Müş. olarak görev yaptı. 1999 yılında tekrar Ulaştırma Bak. ÖKM görevine getirildi. 2000’de Yılın En Başarılı Özel Kalem Müdürü seçildi. 2001’de istifa etti. 21. Dönem Milletvekilliği Danış. yaptı. 2002’de Ulaştırma Bakanlığı TBMM Danışmanlığını üstlendi.

ZEYNEL ABİDİN YEŞİLAY-DENETİM KURULU ÜYESİ 

1950’de Şanlıurfa’da doğdu. 1970’de Turizm ve Tanıtma Bakanlığı'na girdi. 1993-2002 yıllarında Başbakanlıkta Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Sırasıyla Necmettin Cevheri, Nahit Menteşe, Tansu Çiller ve Başbakan Bülent Ecevit'le Özel Kalem Müdürü olarak çalıştı. 2002-2007 yıllarında KKTC’de, TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde diplomat olarak görev yaptı. Başbakan ÖKM ve Başbakan Baş müşaviri görevinden emekli oldu. 2007’de Pakistan’da  “Türkiye”  fotoğraf sergisini açtı. Aralık 2008’de KKTC sergisini Dışişleri Bakanlığı’nda açtı. Belçika’da 2011-2012’de arka arkaya “Sonsuz Bir Şiir Türkiye” fotograf sergisini açtı.

NALAN ÇOKOY- DENETİM KURULU ÜYESİ

1968’de Ankara’da doğdu. Zübeyde Hanım KML Giyim Bölümü’nü bitirdi. Bolu Milletvekili Seçkin Fırat Yönetici Asistanı, Adana Milletvekili Akgün Albayrak Yönetici Asistanı, Grup Başkan Vekilleri Yönetici Asistanı, Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu, Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, Sanayi ve Ticaret Bakanı Yalım Erez Özel Kalem Müd. yaptı. Türkiye Şeker Fab.Türk Libya A.Ş Yön. Kur. üyeliğinde yer aldı. STB Kosgeb Halkla İlişkiler Müd. olarak çalıştı. Van Milletvekili İkram Dinçer’in Yönetici Asistanı görevinde bulundu. Halen İzmir Milletvekili A.Kenan Tanrıkulu’nun ikinci danışman görevini yürütmektedir.

M.FİKRİ ERTÜRK

1957 yılında Ankara’da doğdu. Çalışma Bakanı ile Devlet   Bakanları İmren Aykut, İbrahim Özdemir, Ersin Koçak ve R.Kazım Yüceler‘in Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü. Daha sonra Maliye Bakanı Lütfullah Kayalar’ın Özel Danışmanı olarak görev yaptı. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü İdari ve Sosyal İşler Başkanlığı, Turizm Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Denetçiliği ve Çinkokurşun İşletmeleri Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

RİFAT AVCI- DENETİM KURULU ÜYESİ
HAYSİYET DİVANI KURULU
ÜNAL YILDIRIM- HAYSİYET DİVANI KURULU BŞK.

 

FATMA MERT 

Afyonkarahisar Sultandağı’nda doğdu. Ufuk Üniv. Uluslararası İlişkiler ABD Uluslararası İlişkiler Bölümü Yüksek Lisans, Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Ents.Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi ABD, Yönetim Bilimleri Bölümünde devam ediyor. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü, Tarım İşletmeleri Gn.Md.de Şube Müdürü görevinde bulundu. Halen T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunda Şef olarak görev yapmaktadır. İmam Hatipli Sanayici ve İş Adamları Derneği (İHSİAD) Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı, Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu ( ICSF) Yönetim Kurulu Üyesi, Afyonkarahisar Siber Güvenlik Derneği Başkanı Ankara Siber Güvenlik Teşkilatı Derneği Başkanı Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Kamu Kurum ve Kuruluşlarda çeşitli seminerlere katıldı.

DURSEN ÖZSOY

AÜ, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1978’de Adalet Bakanlığı’nda ilk memuriyet görevine başladı. 1979’da Halk Bankası’na nakil oldu. 1980’de ODÜ Hukuk Müşaviri, 1989’da Roskamp GmbH’de Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 1990 Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı, 1991 Tarım Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. 1992’de Karapınar A.Ş’de Genel Müdür, 1993’de TBMM Genel Sekreterliğinde danışman, 1995’de DATA Grafik A.Ş’de Ankara Bölge Müd. ve İdari İşler Müd., 1996’da Çevre Bakanlığı’nda Dış İlişkiler Daire Başkanlığı, 1999’da ÇSGB’de Özel Kalem Müd. ve Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu.

AHMET KUŞCUNURAY SÜMER 


SALİH GÖKÇEOĞLU

ENVER AKGÜL

İSTİŞARE
 KURULU

  

AHMET KURTOĞLU-İSTİŞARE KURULU BAŞKANI

1940 yılında Malatya’da doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Bankacılık Yüksek İhtisas Bölümü mezunudur. Derneğimizin Kurucusudur. Halen Derneğin İstişare Kurulu Başkanıdır. Devlet İstatistik Enstitüsü, Sayıştay Başkanlığı Raportörü, Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Müfettişlik, Daire Başkanlığı, Genel Sekreterlik, Bakan Refakat Müfettişi ve Özel Kalem Müdürü görevlerini 16 yıl bir fiil yürüttü. Başbakanlıkta K.İ.T. Sorumlu Başbakan Danışmanlığı, İller Ünitesi Başkanlığı,PEKTİM Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği,  Şeker Fabrikaları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı, Türk Sanayisi ve Bürokrasi Hayatı ile Problemlerin Çözümü ile ilgili bir kitabı bulunmaktadır. KİT’lerin özelleştirilmesi ile ilgili araştırması bulunmakta olup Fransızca bilmektedir.

 

ÜNAL YENER

1948’de Zonguldak’ta doğdu. 1970’de Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı ve Eylül 1971’de Başbakanlık’ta bir göreve naklen atandı. Mart 1979’a kadar çeşitli Bakanlık ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nde muhtelif görevlerde bulundu. Ardından sırasıyla, SGB, ÇSGB, Sağlık ve Sosyal Yardım Bak., Ulaştırma Bak., Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda ÖKM görevlerinde bulundu. 1992’de Anavatan Partisi TBMM Grubu’nda Genel Başkan Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirilmiştir. TBMM Başkan Müşavirliği görevini yaptıktan sonra 2001 yılında 32 yılı aşan kamu hizmetinden emekli olmuştur.

 

FİKRET HAYALİ
ÖMER TUNCAY CEYLAN

1961 Antakya doğumludur.  1983 Yılı Ankara Üniv.DTCF Alman Filolojisi mezunudur. 1983 Gazi Üniv. Yabancı Diller Bölümü Öğretim Görevlisi olarak memuriyet hayatına başlamış olup, 1985 Dışişleri Bakanlığı Protokol  Gn.Md.İdari Memur, 1987 Bağdat-Irak ve 1989 Köln-Almanya İdari Ataşe, 1992 Dışişleri Bakanlığı Konut Müdürlüğü, 1993-1994 Çalışma ve Sosyal Güv.Bak.lığı ve Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürü, 1995 Raks Holding A.Ş, 1997 Emlak Bankası Basın Müşaviri, 1997 Medya Grup Koordinatörü, 2000-2004 Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmıştır. Halen CHP Genel Başkanı Özel Kalem Müdürü görevini yapmaktadır. Evli 3 Çocuk Babasıdır

CEMİL YALMAN

1973 Yılında Amasya’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Amasya’da Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme Fakültesini bitirmiştir. 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde memuriyet görevine başlamıştır. 2004 yılında dönemin Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sn. İdris Güllüce ile birlikte çalışmaya devam etmiş olup, 2014 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirlik görevine atanmıştır. Şuanda Çevre ve Şehircilik Bakanı Özel Kalem Müdürü görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 İBRAHİM HALİL AKBAŞ

 TARKAN ALPAY

1967 İstanbul doğumlu. Yükseköğrenimini KTÜ Fizik bölümünde tamamladı.1992-2002 yılları arasında serbest meslek ile iştigal etti. 2002-2007 AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Özel Kalem, 2007-2013 Milletvekili Danışmanlığı görevlerini yaptı. 2013 yılından itibaren Sağlık Bakanı Özel Kalem Müdürü görevini yürütmekte. Bir dönem Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği sonrası Bisiklet Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanlığı görevine devam etmekte. İngilizce bilmekte olup. Bir çocuk babasıdır.

SEDAT BAYER

1951 yılında Elazığ’da doğdu. 1975-1977 yıllarında arasında Başbakanlık Müsteşarı Ekrem Ceyhun’un Özel Kalem Müdürü olarak çalıştı. 1977-1978 yıllarında Başbakanlık Müsteşarı Mustafa Ernam’ın Özel Kalem Müdürü oldu. Devlet Bakanı Kazım Oksay, Nihat Kitapçı ‘nın Özel Kalem Müdürü olarak çalıştı. 1990-2000 yıllarında Başbakanlık Müşaviri görevini yürüttü. 2000-2004 yıllarında Başbakan Başmüşaviri olarak görev yaparken 16 Haziran 2004 yılında görevinden kendi isteği ile emekli oldu.

CİHAN PEKTAŞ

1970 yılında Gümüşhane-Köse’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 1990- 1996 yıllarında Arnavutköy Belediyesi Özel Kalem, 1996-2003 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi-İSKİ Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürlüğü, 2003-2007 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürlüğü, 2007-2008 yıllarında Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Halen Orman ve Su İşleri Bakanlığında Strateji Geliştirme Başkanı ve Özel Kalem Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.  

SAMİ SÜMER


HAYRETTİN ÖSKİPER

1943’de Van’da doğdu. Marmara Ün. Gazetecilik ve HİYO.’dan mezun oldu. Askerlik hizmetinden sonra İmar ve İskân Bakanlığı Tanıtma ve Yayın Dairesi’nde göreve başladı. 1984 yılında Tetkik Kurulu Başkanlığı’nda görevlendirildi. 1987 yılında Ulaştırma Bakanı ÖKM olarak ardından Araştırma ve Planlama Dairesi’nde Daire Başkanlığı görevlerini yerine getirdi. 1990 yılında Bayındırlık ve İskân Bakanı, ÖKM yaptı. 2000 yılında emekli olduktan sonra Anavatan Partisi’nin Siyasi İşler ve Koordinasyon Başkanı Danışmanı olarak görev yaptı. Özel Kalem Müdürü ve Müdür Yardımcısı olarak 25 yıl içinde 18 bakanla çalıştı.

 

ÖMER MUSTAFAOĞLU

1952 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Erzurum’da tamamladı. 1976 yılında Ankara M. M. Akademisi Makine Bölümü’nden mezun oldu. 1971-1975 yılları arasında Basın Yayın Genel Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı. 1975-1977 yılları arasında Kültür Bakanlığı, Özel Kalem Müdürü görevini yürüttü. 1979-1981 yılları arasında TPO’da mühendis olarak görev yaptı. 1993 yılında Başbakanlık müşavirliğine atandı. 1999 yılında emekli oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

  

HÜSEYİN KAPLAN

 1942 Ankara Doğumludur. Bısın Yayın ve Halkla İlişkiler Mezunudur. 1974 Yılı Köyişleri Bakanlığı Basın Yayın Şube Müdürü, Basın Müşaviri ve Özel Kalem Müdürü, 1983 Devlet Bakanlığı, 1984 Maliye Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Olarak Görev Yapmıştır. 1992 Yılında Maliye Bakanlığı Bakanlık Müşaviri İken Emekli Olmuştur. 

  

MEHMET AKGÜN
AHMET DURAN

1958 Çankırı Doğumludur. 1984-2000 Yılları Karayolları Genel Müdürlüğü, 2000-2003 21.Dönem Çankırı Milletvekili Danışmanı, 2003-2011 Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Özel Kalem Müdür Yardımcılığı, Halen Karayolları Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Misafirhanesinde görev yapmaktadır. Evli 4 Çocuk Babasıdır. Çankırı Dernekler Federasyonu Üyeliği ve Çankırılılar Yard.Day.Derneği Kurucusu ve Denetim Kurulu Başkanıdır.

 

 AHSEN NİLGÜN ÜÇÖZ
SEVİNÇ ÖNDER İBRAHİM CEYLAN


SERAP ÖZGÜNHALİL İBRAHİM OKTAY


ARZU DİNÇSÖNMEZ

FİKRETTİN ÖZKAYA

ÜLKÜ MERCAN

TANER ALBAYRAK

İSMAİL YÜKSEL

DAVUT ÖKSÜZ

TURĞUT OROL

MURAT BİROL KAYIM

ORHAN KOYUNCU

PINAR ÇAĞLAYAN

HİKMET ÖZKAN

1959 yılında Sivas’ta doğdu. A.Ü. İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1986’da PTT Ulus Telefon Müdürlüğünde memur olarak çalışma hayatına başladı. 1992 yılından beri PTT Özel Kalem Müdürlüğünde Şeflik, Amirlik, Protokol Müdürlüğü ve Özel Kalem Müdürlüğü, Posta Telgraf daire başkanlığı başkan yardımcısı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Başk. Yard., Eğitim Dairesi Başkanlığı yaptı. Halen Değerli Kağıtlar Daire Başk., PTT Biriktirme Yardım Sandığı Yön. Kur. Üyeliği ve PTT Spor Kulübü Başkanı görevini yürütmektedir.

ARZU EFİLTİ

1974 Ankara doğumlu. 1995 yılında Dokuz Eylül Üni. İİBF İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Devlet Bakanı Sabri Tekir’in Bakan Danışmanı olarak çalışma hayatına başladı. 1996 yılında Vakıflar Bankası   T.A.O’da çalışmaya başlamış, 2003-2005 yılları arasında T. Vakıflar Bankası T.A.O Genel Müdürü Aziz Ahmet Kacar’ın Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Halen devam etmektedir. “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Belgesi” ve “Bilirkişilik Sertifikası” sahibi olup, evli ve iki çocuk annesidir.

 

Başkanımız
Protokol Kuralları
Dergimiz
Resmi Gazete
Web Mail